بانک اطلاعاتی تجهیزات مخابراتی

دایرکتوری تجهیزات مخابراتی، تامین کنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی و انواع کابل فیبرنوری و اسپلیتر فیبر نوری

معرفی شرکت فرهیختگان پیام همراه

تولید تجهیزات مخابراتی و سرمایه گذاری از اهم فعالیت های شرکت فرهیختگان پیام همراه می باشد.

تجهیزات مخابراتی بستل

بستل، تولیدکننده و عرضه کننده تجهیزات مخابراتی، انواع کابل فیبر نوری و اسپلیتر فیبر نوری
تجهیزات مخابراتی

تضعیف کننده های فیبر نوری

به عنوان یک مبتدی در شبکه فیبر نوری، تصور می شود که قدرت نوری باید تا حد ممکن قوی باشد. حتی گاهی اوقات از تقویت کننده های نوری برای بهبود سیگنال نوری استفاده می کنیم. بنابراین اتونیتور فیبر در چه مواردی  مورد استفاده قرار می گیرد؟ همانطور که می دانیم، منبع فیبر تک حالت لیزری است که قدرت آن بسیار قوی است. بنابراین ما می توانیم فیبر تک حالت را برای رسیدن به انتقال از راه دور استفاده کنیم. اگر فاصله انتقال بیش از حد فیبر باشد، نور بیش از حد ممکن است یک گیرنده فیبر نوری را بسی بارگذاری کند، که باعث خطای جدی بیت بالا می شود. چگونه این را حل کنیم؟ اتونیتور فیبر باید در انتهای گیرنده قرار گیرد تا قدرت را به سطح مناسب کاهش دهد. دو نوع تضعیف کننده در بازار وجود دارد.

Fixed Fiber Attenuator

تضعیف کننده فیبر نوری ثابت: نوع پلاگین ثابت دارای ساختاری ثابت است که در ارتباطات فیبر نوری برای کاهش قدرت فیبر نوری با یک سطح خاص استفاده می شود. مقادیر افت بین 1 تا 30 دسی بل است. اتصال دهنده پین MALE می باشد که از یک طرف به طور مستقیم به گیرنده تجهیزات و یا آداپتورهای در پانل پچپنل  وصل میشود  و نوع دیگر آن دارای آداپتور فیبر نوری نوع FEMALE می باشد. اتونیتور  LC 5dB به این معنی است که این تضعیف کننده از اتصال فیبر نوری LC استفاده می کند و می تواند توان قدرت فیبر نوری را با 5DB کاهش دهد.

 

Fixed Fiber Attenuator Types

نحوه استفاده از اتونیتور فیبر ثابت

همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، تضعیف کننده های فیبر نوری ثابت همیشه باید در انتهای گیرنده  نصب شود. این به این دلیل است که قبل از و بعد از انفجار یا در تنظیم آن با استفاده از پاورمتر در گیرنده راحت تر است.

How to Use Fixed Fiber Attenuator

 

تضعیف کننده fs

FS یک طیف گسترده ای از تطبیق نوری فیبر نوری تک حالت را با مقدار ولتاژ اختیاری از 1dB تا 30dB فراهم می کند. آنها به طور مستقیم بر روی فیبر نوری اتصالات استفاده می شود و سطح ثابت ازتضعیف نوری را فراهم می کنند. نور Attenuator فیبر ثابت و دارای افت بازگشت کم است و در محدوده طول موج 1310 نانومتر و 1550 نانومتر کار می کند. انواع اتصالات فیبر LC و SC با UPC یا APC ی در دسترس هستند، همچنین انواع ST و FC.

Category Description
LC Attenuator LC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 1dB
LC Attenuator LC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 3dB
LC Attenuator LC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 5dB
LC Attenuator LC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 6dB
LC Attenuator LC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 7dB
LC Attenuator LC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 10dB
LC Attenuator LC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 12dB
SC Attenuator SC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 3dB
SC Attenuator SC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 5dB
SC Attenuator SC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 7dB
SC Attenuator SC/UPC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 10dB
SC Attenuator SC/APC Singlemode Fixed Fiber Optic Attenuator, Male-Female, 2dB

 

 

درباره نویسنده

سرکار خانم رازپوش

درج پیشنهاد

Click here to post a comment