بانک اطلاعاتی تجهیزات مخابراتی

دایرکتوری تجهیزات مخابراتی، تامین کنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی و انواع کابل فیبرنوری و اسپلیتر فیبر نوری

معرفی شرکت فرهیختگان پیام همراه

تولید تجهیزات مخابراتی و سرمایه گذاری از اهم فعالیت های شرکت فرهیختگان پیام همراه می باشد.

تجهیزات مخابراتی بستل

بستل، تولیدکننده و عرضه کننده تجهیزات مخابراتی، انواع کابل فیبر نوری و اسپلیتر فیبر نوری
تجهیزات مخابراتی

پردازنده ۶۴ هسته ای AMD

AMD در حال حاضر به شدت در طرح های ۷ نانومتری سرمایه گذاری می کند و روز گذشته در نمایشگاه Next Horizon به نمایش کامل آن پرداخت. در طول این رویداد، AMD اعلام کرد که یک جفت کارت ۷ مگا پیکربندی Vega برای حرفه ای ها و ارائه اولین جزئیات واقعی در مورد معماری Zen 2 خود را که دارای ۶۴ هسته و ۱۲۸ رشته میباشد توضیحات بیشتری را ارائه داد.

AMD اعلام کرد که همانند کارتهای هوشمند Radeon Instinct مبتنی بر ۷nm، رم به بازار مصرف کننده هدایت نمی شود؛ این یک تراشه سرور است و در ساخت آن از ریزه کاری هایی استفاده خواهد شد. با این حال، Zen 2 در سال آینده به خانواده اصلی پردازنده های رایزن AMD متمرکز خواهد شد، AMD به این نیز راضی نشده و حتی گفته که معماری ۷nm + Zen 3 و Zen 4 در راه خواهند بود.
در حال حاضر، AMD تنها به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد Zen 2  برای سرور پرداخته. نسل بعدی تراشه های Epyc با هشت هسته ۷nm پردازنده “chiplets”  با پشتیبانی ۸ کاناله DDR4 حافظه و PCIe 4.0 ترکیب می کند. نسل دوم Infinity Fabric AMD خواهد بود و این پل است که آنها را متصل می کند.
این پردازنده چند تراشه از تکنولوژی پردازش ۷nm برای هسته های CPU Zen 2 بهره می برد که از تکنولوژی پیشرفته استفاده می کند، درحالیکه فن آوری فرایند بالغی بر ساخت ۱۴nm را برای بخش ورودی / خروجی تراشه به ارمغان آورده است، AMD می گوید که هسته های CPU بیشتر با همان قدرت و تولید مقرون به صرفه تر از طرح های تراشه یکپارچه سنتی است.
آنچه که ما در حال حاضر نمی دانیم این است که انتظار می رود clockspeed رم در این پردازنده ها تا چه حد باشد، بر اساس گفته های AMD 25 درصد پیشرفت در عملکرد با Vega 7nm، Zen 2 می تواند به طور مستقیم با Intel در Clockspeed رقابت کند. سال آینده اولین بار خواهد بود که پردازنده های AMD دارای یک مزیت نسبی تولید در برابر اینتل هستند. ما مشتاق هستیم تا ببینیم که چگونه این رقابت را پیش میبرد.

درباره نویسنده

سرکار خانم رازپوش

درج پیشنهاد

Click here to post a comment