بانک اطلاعاتی تجهیزات مخابراتی

دایرکتوری تجهیزات مخابراتی، تامین کنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی و انواع کابل فیبرنوری و اسپلیتر فیبر نوری

معرفی شرکت فرهیختگان پیام همراه

تولید تجهیزات مخابراتی و سرمایه گذاری از اهم فعالیت های شرکت فرهیختگان پیام همراه می باشد.

تجهیزات مخابراتی بستل

بستل، تولیدکننده و عرضه کننده تجهیزات مخابراتی، انواع کابل فیبر نوری و اسپلیتر فیبر نوری
تجهیزات مخابراتی

fiber cleaver

در پروژه های فیبر نوری، استفاده از کابل فیبر نوری با انتهای تمیز و صاف بسیار ضروری است. Cleaver  فیبرنوری  یک ابزار بسیار مهم برای جفت کردن واتصال فیبر نوری با بازتاب و افت کمتر می باشد، fiber cleaverمعمولا در هنگام کار با دستگاه های فیوژن مورد استفاده قرار میگیرد.

 

Cleaving فرایندی است که فیبر نوری درآن جهت اتصال و یا خاتمه دادن برش داده می شود درست همانند برش ورق شیشه ای.این دستگاه با خراش دادن در روی سطح فیبر باعث می شود که فیبر در امتداد خطوط به صورت صاف شکسته شود . فیبر با یک سطح تمیز و عمود بر طول فیبر، بدون هیچ گونه خطوطی بر روی هر دو انتها ی آن  شکافته می شود .

 

Fiber cleaver یک وسیله است که فیبر را تحت فشار کم نگه می دارد، مساحت را در محل مناسب به دست می آوردو سپس تا زمانی که فیبر شکسته شود، تنش و فشار بیشتری در همان نقطه اعمال میکند تا برش های خوبی به صورت اتوماتیک انجام شود و بدون توجه به اپراتور، نتایج مناسبی را تولید می کند. Fiber cleaver های خوب، نتیجه خوبی بدون توجه به اپراتور به شما می دهند، فایبرگلاس به طور اتوماتیک شکسته می شود. با این حال، برخی از دستگا ه ها  نیاز به اپراتوری دارد که فشار دستگاه را به صورت دستی کنترل نماید .

نحوه استفاده:

گام 1: پوشش را باز کنید و فیبر سست را بر روی شیار V قرار دهید. گام 2: بسته نگهدارنده را ببندید. مرحله 3: پوشش را ببندید و میله لغزنده را به جلو بردارید تا فیبر را جدا کنید. مرحله 4: پوشش را باز کنید و فیبر شکسته را بررسی کنید. گام 5: پوشش محافظ را باز کنید و فیبر شکسته را بیرون بیاورید. مرحله 6: تراشه فیبر شکسته را با یک جفت موچین بردارید.

 

Operation Procedure for Fiber Cleavers

مترجم : بهناز رازپوش

درباره نویسنده

سرکار خانم رازپوش

درج پیشنهاد

Click here to post a comment